Hareskovløbet

Forsiden
Indbydelse
Mail liste
Fotos 2012
Foto

Til oktober
arrangerer vi
Jonstrup Vang
Løbet

Jonstrup Vang Løbet

Hareskovløbet 2012

Resultatliste per 30. maj kl. 23.30

Ialt 593 løbere gennemførte det 23. Hareskovløb onsdag den 30. maj 2012, hvilket er rekord. Overskuddet fra Hareskovløbet bliver anvendt til at forbedre forholdene for Ballerup Orienteringsklubs talentfulde ungdomsløbere. Tidligere års resultater

  • 1,4 km børneløb (56 deltagere)
    Vundet af Anders Fordsmann i tiden 05:38.
    Hvilket er løbets rekord

  • 5 km Kvinder (225 deltagere)
    Vundet af Karina Sørensen i tiden 19:35.
    Rekord fra 1997 på 17.50 indehaves af Kersti Jacobsen.

  • 5 km Mænd (154 deltagere)
    Vundet af Rolf Traberg i tiden 17:08.
    Rekord fra 2000 på 15.14 indehaves af Poul Erik Christiansen.

  • 10 km Kvinder (53 deltagere)
    Vundet af Vibeke Hansen i tiden 41:11.
    Rekord fra 2003 på 36:37 indehaves af Jytte Pedersen.

  • 10 km Mænd (105 deltagere)
    Vundet af Stefan Gudmundsson i tiden 35:33.
    Rekord fra 1998 på 31.48 indehaves af Torben Juul Nielsen.

Obs! Resultater for løbere som har været tilmeldt 10 km løbet og kun gennemført en omgang er flyttet over på 5 km banerne. Dette er ikke tilfældet på Event4U's resultatside - så endelige placering kan godt afvige lidt på de to resultatlister.


SPORT MASTER
Ballerup Centret, 2750 Ballerup, 4497 6020
Ernst & Young - Herlev
Adresse: Dynamovej 11, 2 2730 Herlev
Telefon: +45 3587 2140
Email: ey.herlev@dk.ey.com

Børneløb 1,4 km
Position Navn Firma/klub Nummer Tid min/km
1 Anders Fordsmann Herlevløberne 617 05:38 4:01
2 Albert Lenz Berentsen 667 06:17 4:29
3 Thomas Garde 642 06:28 4:37
4 Simon Thomsen 649 06:35 4:42
5 Signe Nøhr Fischer 636 06:41 4:46
6 Christian Nøhr Fischer 635 06:45 4:49
7 Peter Garde 641 06:50 4:53
8 Mikala Mellergaard 613 06:57 4:58
9 Adam Ullitz 638 07:00 5:00
10 Mathilde Vallat FIF 622 07:10 5:07
11 August Vallat FIF 621 07:14 5:10
12 Katrine Jørgensen 608 07:28 5:20
13 Klara Thers-Sonne Sparta 600 07:30 5:21
14 Aleksander Aavad Bagger 633 07:36 5:26
15 Rasmus Ronit 637 07:42 5:30
16 Nicklas Østerberg Ballerup O 618 07:45 5:32
17 Viktor Fogtman 650 07:49 5:35
18 Nicoline Glud 645 07:52 5:37
19 Karen Meyling Andersen 692 07:57 5:41
20 Magnus Fordsmann 616 08:05 5:46
21 Emilie B. Kristiansen 625 08:12 5:51
22 Frederikke B. Kristiansen 626 08:17 5:55
23 Emilie Novella 647 08:25 6:01
24 Charlotte Novella 646 08:25 6:01
25 Trine Bendt Larsen 601 09:06 6:30
26 Frederik Bloch Larsen 603 09:14 6:36
27 Asbjørn Hanghøj Ballerup OK 631 09:21 6:41
28 Tobias Bloch Larsen 602 09:21 6:41
29 Eskild Hanghøj Ballerup OK 630 09:22 6:41
30 Christian Rømer 614 09:34 6:50
31 Johanna Von Linstow 624 09:35 6:51
32 Silas Myssing 605 09:43 6:56
33 Emilie Grønbech SNIK 684 09:46 6:59
34 Tilde Isager 640 10:10 7:16
35 Martha M. Edmed 611 10:18 7:21
36 Celina C. James 610 10:19 7:22
37 Noa Boserup 648 10:26 7:27
38 Christoffer Von Linstow 623 10:28 7:29
39 Terese Holm Fridberg 604 10:40 7:37
40 Liva Marie Rosenkrands Olsen 629 10:53 7:46
41 Frederik Aavad Bagger 634 10:54 7:47
42 Magnus Berg Jacobsen 620 10:57 7:49
43 Clara Kristine Rosenkrands Olsen 628 10:59 7:51
44 Sarah Hostrup 639 11:06 7:56
45 Johanna Jessen FIF 643 11:14 8:01
46 Malthe Østerberg Ballerup O 619 11:15 8:02
47 Nikoline Grønbech SNIK 683 11:17 8:04
48 Mathilde Rømer 615 11:18 8:04
49 Cilja Rose Geister Olsen 606 12:06 8:39
50 Lea Christine Geister Olsen 607 12:07 8:39
51 Ellen Meyling Andersen 694 12:28 8:54
52 Oliver Von Bülow 627 14:04 10:03
53 Finn M. Edmed 612 14:24 10:17
54 Louise Jessen FIF 644 17:06 12:13
55 Monique C. James 609 17:39 12:36
56 Alvilde Hanghøj Ballerup OK 632 18:49 13:26
Kvinder 5 km
Position Navn Firma/Klub Nummer Tid min/km
1 Karina Sørensen SNIK 168 19:35 3:55
2 Mette Jørgensen Klintskov 394 19:49 3:58
3 Anette Bergstrøm SNIK 177 20:42 4:08
4 Anni Nøhr SNIK 176 21:32 4:18
5 Ane Kathrine Pedersen 542 21:56 4:23
6 Kristine Rasmussen 425 21:58 4:24
7 Karin Fogh Toftegaard NovoGruppens Løbeklub 214 22:47 4:33
8 Hanne Aae Theilgaard NovoGruppens Løbeklub 321 22:55 4:35
9 Bente Schneider NovoGruppens Løbeklub 337 23:02 4:36
10 Sofie Christensen Ballerup Atletik Klub 538 23:03 4:37
11 Sandra Miran Rødovre AC 477 23:05 4:37
12 Mette Bang NovoGruppens Løbeklub 215 23:06 4:37
13 Solveig Petersen Frederiksberg IF 503 23:13 4:39
14 Astrid Norman Jørgensen NovoGruppens Løbeklub 256 23:28 4:42
15 Katja Müllertz Ballerup Atletik Klub 541 23:32 4:42
16 Signe Hanghøj 1 23:36 4:43
17 Sidse Schjøtz NovoGruppens Løbeklub 345 23:36 4:43
18 Ida Jonassen 544 23:58 4:48
19 Trine Larsen Frederiksberg IF 496 24:10 4:50
20 Marianne Jørgensen SNIK 162 24:37 4:55
21 Sarah Brejnholt NovoGruppens Løbeklub 262 24:43 4:57
22 Hanne Jensen Frederiksberg IF 501 24:54 4:59
23 Hanne M Nielsen NovoGruppens Løbeklub 366 24:58 5:00
24 Anne Fordsmann Herlevløberne 151 25:02 5:00
25 Hanne Tynell NovoGruppens Løbeklub 278 25:02 5:00
26 Lise Lindvig 516 25:02 5:00
27 Vivian R.L. Jensen 393 25:06 5:01
28 Jonu Calmer 517 25:16 5:03
29 Mathilde Riis Ballerup Atletik Klub 679 25:22 5:04
30 Linda Nyboe NovoGruppens Løbeklub 368 25:25 5:05
31 Bodil Kuhlmann Frederiksberg IF 491 25:28 5:06
32 Thomasine Ignatiussen Team Bispebjerg 3 25:33 5:07
33 Rikke Niebuhr NovoGruppens Løbeklub 234 25:34 5:07
34 Ea Pettersson NovoGruppens Løbeklub 351 25:52 5:10
35 Connie Fusager Johnsen 395 25:52 5:10
36 Tina Allerelli Vestergård Eliten Ballerup 447 25:53 5:11
37 Anna Krarup NovoGruppens Løbeklub 324 25:59 5:12
38 Pia Nyrup NovoGruppens Løbeklub 232 26:08 5:14
39 Christina Keppie Mosedal Løbeklub og herlev løberne 428 26:08 5:14
40 Tina Wexøe Ertbjerg Eliten Ballerup 446 26:10 5:14
41 Charlotte Valentin Meincke Lundbeck 128 26:13 5:15
42 Charlotte Toft NovoGruppens Løbeklub 352 26:17 5:15
43 Dorthe Bengtson KMD 409 26:19 5:16
44 Camilla Omvik 654 26:19 5:16
45 Hanne Jonassen 545 26:24 5:17
46 Linda Rudolphi 427 26:34 5:19
47 Sirid Nolsøe 658 26:34 5:19
48 Anne Mette Jensen NovoGruppens Løbeklub 241 26:40 5:20
49 Lene Krogh NovoGruppens Løbeklub 306 26:45 5:21
50 Stine Valeur Brøndum Bøegh Lundbeck 129 26:49 5:22
51 Heidi Arp-Nielsen NovoGruppens Løbeklub 333 26:51 5:22
52 Lone Kimer NovoGruppens Løbeklub 289 27:04 5:25
53 Lillian Rønn Rasmussen Oticon Roadrunners 453 27:05 5:25
54 Gitte Nielsen Øllepigen 33 27:07 5:25
55 Katja Lenz 25 27:08 5:26
56 Annette Vestergaard NovoGruppens Løbeklub 253 27:08 5:26
57 Stinne Henriksen 39 27:10 5:26
58 Amanda Krigslund 673 27:11 5:26
59 Anne Marie Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 369 27:12 5:26
60 Berit Jørgensen NovoGruppens Løbeklub 235 27:14 5:27
61 Mette Berg NovoGruppens Løbeklub 339 27:14 5:27
62 Tamara Radovic NovoGruppens Løbeklub 210 27:15 5:27
63 Camilla Hansen BBH 13 27:16 5:27
64 Mette Ribel Chehade NovoGruppens Løbeklub 356 27:17 5:27
65 Emma Due Bitz 385 27:17 5:27
66 Helle Madsen NovoGruppens Løbeklub 290 27:24 5:29
67 Yvonne T. Naim NovoGruppens Løbeklub 281 27:27 5:29
68 Christina Orlien Frederiksberg IF 499 27:29 5:30
69 Bodil Teichert NovoGruppens Løbeklub 350 27:31 5:30
70 Eva Vengel Nielsen NovoGruppens Løbeklub 267 27:39 5:32
71 Lone Vilhelmsen NovoGruppens Løbeklub 225 27:41 5:32
72 Lene Reinwald NovoGruppens Løbeklub 300 27:43 5:33
73 Pernille Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 211 27:48 5:34
74 Nina Tingman NovoGruppens Løbeklub 246 27:51 5:34
75 Lone Køhler NovoGruppens Løbeklub 257 27:53 5:35
76 Cecilie Sirak NovoGruppens Løbeklub 322 27:53 5:35
77 Trang Hoang NovoGruppens Løbeklub 273 27:55 5:35
78 Hanne Thorsgaard Rødovre AC 476 27:55 5:35
79 Jytte Holm Iversen NovoGruppens Løbeklub 248 27:56 5:35
80 Lisbet Lund NovoGruppens Løbeklub 328 27:56 5:35
81 Birgitte Holck Juul Jensen Fætterfolket 102 27:58 5:36
82 Rikke Neerup Poulsen KMD 410 27:59 5:36
83 Anette Holck Kromann-Andersen Fætterfolket 106 28:00 5:36
84 Karin Bilde NovoGruppens Løbeklub 282 28:00 5:36
85 Agnete Zibert NovoGruppens Løbeklub 287 28:10 5:38
86 Trine Ribel NovoGruppens Løbeklub 244 28:12 5:38
87 Laila Gammelvind NovoGruppens Løbeklub 291 28:13 5:39
88 Jeanette Leisner NovoGruppens Løbeklub 348 28:17 5:39
89 Marie Rasmussen Rødovre AC 478 28:18 5:40
90 Ulla Bing NovoGruppens Løbeklub 338 28:22 5:40
91 Marianne Skriver NovoGruppens Løbeklub 259 28:26 5:41
92 Lene Andersen TEAM BUEPARKEN 433 28:31 5:42
93 Christine Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 261 28:34 5:43
94 Jette Nielsen NovoGruppens Løbeklub 222 28:35 5:43
95 Thilde Bøgebjerg Pedersen 81 28:36 5:43
96 Ulla Veitland NovoGruppens Løbeklub 213 28:39 5:44
97 Charlotte Bergmann NovoGruppens Løbeklub 292 28:42 5:44
98 Charlotte Holmstrøm 676 28:42 5:44
99 Tuk Bagger 533 28:43 5:45
100 Anette Behrens NovoGruppens Løbeklub 320 28:45 5:45
101 Marianne Littau NovoGruppens Løbeklub 341 28:47 5:45
102 Pernille Allentoft NovoGruppens Løbeklub 370 28:48 5:46
103 Betina Hansen NovoGruppens Løbeklub 233 28:51 5:46
104 Eva Henriksen NovoGruppens Løbeklub 298 28:57 5:47
105 Charlotte Dreyer 59 29:01 5:48
106 Katrine Krzeminski 38 29:02 5:48
107 Birthe Hauerbach Sørensen NovoGruppens Løbeklub 319 29:08 5:50
108 Lone Bach Nielsen 536 29:08 5:50
109 Randi Nielsen Herlevløberne 89 29:09 5:50
110 Maria Olsen 80 29:11 5:50
111 Lisbeth Sonne KMD 406 29:11 5:50
112 Tina Jensen NovoGruppens Løbeklub 323 29:12 5:50
113 Tina Henriksen NovoGruppens Løbeklub 313 29:16 5:51
114 Ida Hoeck SNIK 159 29:17 5:51
115 Hanne Boesgaard NovoGruppens Løbeklub 329 29:17 5:51
116 Marianne Fridberg NovoGruppens Løbeklub 358 29:33 5:55
117 Louise Rosenberg Christ NovoGruppens Løbeklub 359 29:37 5:55
118 Karina Madsen NovoGruppens Løbeklub 245 29:40 5:56
119 Kirsten Kahler NovoGruppens Løbeklub 293 29:41 5:56
120 Nahid R. Djahromi NovoGruppens Løbeklub 340 29:47 5:57
121 Mireille Ricard 66 29:54 5:59
122 Helle Petterson NovoGruppens Løbeklub 314 29:54 5:59
123 Mette Pontoppidan Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 318 29:54 5:59
124 Tenna Hou Hansen NovoGruppens Løbeklub 276 29:57 5:59
125 Diane Lund KMD 407 30:06 6:01
126 Anni Elisabeth Sørensen NovoGruppens Løbeklub 205 30:07 6:01
127 Sofie Dombernowsky Novo Gruppens Løbeklub 470 30:08 6:02
128 Jette Nedergård 534 30:09 6:02
129 Caroline Schouboe 67 30:10 6:02
130 Mette Højmose Kristensen NovoGruppens Løbeklub 239 30:12 6:02
131 Gyrith Ulrich 532 30:14 6:03
132 Tine Køhler 535 30:17 6:03
133 Jaenette Wærn NovoGruppens Løbeklub 221 30:19 6:04
134 Anja Kelberg ALSO Actebis 463 30:21 6:04
135 Bente Kjer Ballerup OK 669 30:24 6:05
136 Malene Fey Kristiansen 527 30:33 6:07
137 Karin Louw-Møller Kalm NovoGruppens Løbeklub 247 30:34 6:07
138 Hannah Kur 119 30:35 6:07
139 Sofie Faxø 108 30:39 6:08
140 Gitte Vigsø Frederiksberg IF 498 30:41 6:08
141 Ann Helene Jenfort NovoGruppens Løbeklub 344 30:50 6:10
142 Henriette Schou NovoGruppens Løbeklub 331 30:59 6:12
143 Tina Eghjort Team kageform 680 31:01 6:12
144 Lene Kongsted Hansen 84 31:03 6:13
145 Hanne Maria Jensen NovoGruppens Løbeklub 288 31:04 6:13
146 Lene Kanstrup NovoGruppens Løbeklub 296 31:04 6:13
147 Ann-Louise Ricard 68 31:09 6:14
148 Heidi Bebe 528 31:11 6:14
149 Eva Eriksen NovoGruppens Løbeklub 260 31:12 6:14
150 Jeannette Westergaard NovoGruppens Løbeklub 353 31:18 6:16
151 Jeanette Vallat FIF 430 31:23 6:17
152 Magdalena Kristensen NovoGruppens Løbeklub 228 31:36 6:19
153 Jette Estrup Estrup IF 74 31:42 6:20
154 Pernille Heick Hansen 18 31:43 6:21
155 Frida Frost 19 31:44 6:21
156 Ingrid Mensah EET Group 149 32:02 6:24
157 Susanne Heitmann NovoGruppens Løbeklub 264 32:11 6:26
158 Helle Hansson TEAM BUEPARKEN 432 32:11 6:26
159 Lene Riising Bentsen NovoGruppens Løbeklub 302 32:15 6:27
160 Charlotte Striib DR 400 32:17 6:27
161 Lisa Fast 58 32:21 6:28
162 Gitte Gadebusch DR 399 32:25 6:29
163 Tanja Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 263 32:28 6:30
164 Bente Askholm NovoGruppens Løbeklub 217 32:31 6:30
165 Joan Höyer NovoGruppens Løbeklub 363 32:32 6:30
166 Jette Nielsen NovoGruppens Løbeklub 252 32:33 6:31
167 Catharina Dreyer 60 32:36 6:31
168 Anne Marie Olsen NovoGruppens Løbeklub 360 32:38 6:32
169 Birgit Østergaard NovoGruppens Løbeklub 209 32:46 6:33
170 Vibeke Seerup SNIK 157 32:50 6:34
171 Ingelise Lund Rasmussen 659 32:54 6:35
172 Bodil Hollinger 145 32:57 6:35
173 Carol Todd-Moir SNIK 167 32:58 6:36
174 Susanne Nielsen NovoGruppens Løbeklub 224 32:59 6:36
175 Tina Pearson 124 33:07 6:37
176 Marianne Kalsbøll 443 33:07 6:37
177 Ragna Jørgensen NovoGruppens Løbeklub 342 33:08 6:38
178 Anne Haahr NovoGruppens Løbeklub 346 33:08 6:38
179 Alberte Isager 526 33:12 6:38
180 Maria Hostrup 525 33:22 6:40
181 Hanne Boden Hoff NovoGruppens Løbeklub 279 33:29 6:42
182 Lina Due Bitz Nordea Ejendomme 380 33:32 6:42
183 Christina Svensen 436 33:33 6:43
184 Tina Rank Solhart NovoGruppens Løbeklub 349 33:36 6:43
185 Christina Risdorf 55 33:39 6:44
186 Anja Nielsen 20 33:43 6:45
187 Maybritt Sørensen NovoGruppens Løbeklub 251 33:48 6:46
188 Lone Nielsen NovoGruppens Løbeklub 284 33:52 6:46
189 Dorthe Engelhardt NovoGruppens Løbeklub 275 33:58 6:48
190 Helle Hassan NovoGruppens Løbeklub 240 34:13 6:51
191 Hanne Hastrup SNIK 172 34:14 6:51
192 Bente Jørgensen Team Kragh 4 34:16 6:51
193 Linda Kragh Team Kragh 5 34:16 6:51
194 Lone Salling NovoGruppens Løbeklub 343 34:18 6:52
195 Helle Schultz 442 34:18 6:52
196 Malene Nørgaard Furesø Revison 28 34:34 6:55
197 Danka Barjaktarovic Furesø Revision 30 34:42 6:56
198 Ida Due Bitz 384 34:47 6:57
199 Anja Krogsøe Jensen 521 34:50 6:58
200 Nina Bank NovoGruppens Løbeklub 272 34:51 6:58
201 Helle Frederiksen NovoGruppens Løbeklub 274 34:53 6:59
202 Christina Christensen 456 34:59 7:00
203 Jannie Wagner 687 35:11 7:02
204 Mette Hvene 22 35:16 7:03
205 Lone Vuholm NovoGruppens Løbeklub 269 35:51 7:10
206 Sussie Henriksen Team Kageform 52 36:18 7:16
207 Anni Kjær 116 36:30 7:18
208 Grethe Knudsen TEAM BUEPARKEN 444 36:36 7:19
209 Lone Nielsen NovoGruppens Løbeklub 312 36:56 7:23
210 Laila Christensen NovoGruppens Løbeklub 255 36:58 7:24
211 Anita Franck Sørensen SNIK 155 37:27 7:29
212 Emma Oline Jørgensen EO Dynamo 63 37:42 7:32
213 Anne Bøtner NovoGruppens Løbeklub 311 38:16 7:39
214 Gitte Lau Fru Lau 56 42:11 8:26
215 Katja Hansen Furesø Revision 29 43:55 8:47
216 Annette Hasfeldt NovoGruppens Løbeklub 285 44:17 8:51
217 Karin Rose NovoGruppens Løbeklub 286 44:19 8:52
218 Birgit Blasen NovoGruppens Løbeklub 336 45:35 9:07
219 Jette Henriksen NovoGruppens Løbeklub 242 45:37 9:07
221 Birgitte Brendstrup NovoGruppens Løbeklub 309 45:40 9:08
222 Nadja Møller Andersen NovoGruppens Løbeklub 268 45:41 9:08
223 Lone Mogensen Døde Bens Løb 90 47:05 9:25
224 Lotte Rasmussen Døde Bens løb 92 51:19 10:16
225 Christine Roos Stæhr 457 52:28 10:30
Mænd 5 km
Position Navn Firma/klub Nummer Tid min/km
1 Rolf Traberg NovoGruppens Løbeklub 354 17:08 3:26
2 Sebastian Holleufer Ballerup Atletik Klub 540 17:40 3:32
3 Peter Larsen Bagsværd Atletik Klub 110 17:46 3:33
4 Lukas Jensen Ballerup Atletik Klub 543 18:03 3:37
5 Jørgen Petersen-Bach Team JPB. 431 18:23 3:41
6 Peter Thers-Sonne 72 18:46 3:45
7 Bo Lindgren Ninjas 460 19:48 3:58
8 Anders Jespersen NovoGruppens Løbeklub 297 19:49 3:58
9 Rolf Køngerskov NovoGruppens Løbeklub 294 19:53 3:59
10 Jes Gammelgaard SNIK 181 20:02 4:00
11 Jørgen Dam NovoGruppens Løbeklub 229 20:10 4:02
12 John Jacobsen SNIK 161 20:14 4:03
13 Bjørn Holst Bagsværd Atletik Klub 681 20:47 4:09
14 Peter A Nielsen GKI 689 20:47 4:09
15 Preben Danborg SNIK 156 21:05 4:13
16 Keld Vesth Frederiksberg IF 495 21:08 4:14
17 Leif Jean Vincentsen SNIK 178 21:09 4:14
18 Michel Skiøld BBH 14 21:13 4:15
19 Finn Rasmussen Danish Bacon Elite 36 21:14 4:15
20 Allan Funch Frederiksberg IF 510 21:16 4:15
21 Mathias Matz Ballerup Atletik Klub 539 21:19 4:16
22 L. Jørgensen KMD 413 21:23 4:17
23 Gorm Bue Nielsen NovoGruppens Løbeklub 249 21:24 4:17
24 Jørgen Thyme Hare Tri 550 21:28 4:18
25 Kim Knudsen Frederiksberg IF 509 21:44 4:21
26 Jes Holm SNIK 154 21:52 4:22
27 Sven Andreas Bonato Frederiksberg IF 507 21:53 4:23
28 Per Falkenberg Herlevløberne 94 21:59 4:24
29 Casper Hededal Svendsen MAN Diesel & Turbo 139 22:06 4:25
30 Jesper Skovgaard Madsen 392 22:07 4:25
31 Thomas Frank Petersen 127 22:08 4:26
32 Jonas H Pedersen 546 22:33 4:31
33 Frank Moesgaard SNIK 166 22:36 4:31
34 Morten Laursen Bagsværd ac 383 22:40 4:32
35 Søren P. Andersen NovoGruppens Løbeklub 305 22:44 4:33
36 Jan Winther NovoGruppens Løbeklub 277 22:46 4:33
37 Christian Suhr Aalholmhjemmet 404 22:54 4:35
38 Edson Santos NovoGruppens Løbeklub 326 22:55 4:35
39 Birger Schyberg Schyberg•Lykke Registreret revision 46 23:01 4:36
40 Kåre Lisgart 672 23:02 4:36
41 Michael Ottesen SNIK 165 23:07 4:37
42 Henrik Lykke Schyberg•Lykke Registreret revision 47 23:12 4:38
43 Jens Peter Nielsen EET Group 21 23:31 4:42
44 Anders Ronit 549 23:38 4:44
45 Allan Pedersen Herlev Løbe og Atletik Klub 513 23:40 4:44
46 Søren 83 23:53 4:47
47 William Lund 548 23:57 4:47
48 Paul Bloch NovoGruppens Løbeklub 355 23:59 4:48
49 Lars P Klitmose NovoGruppens Løbeklub 362 24:07 4:49
50 Lennart Hoffmann NovoGruppens Løbeklub 230 24:17 4:51
51 Jan Eric Jensen Oticon Roadrunners 452 24:22 4:52
52 Stelio Kirusis Oticon Roadrunners 451 24:33 4:55
53 Jacob Jensen SNIK 164 24:39 4:56
54 Bent Blaabjerg hellerup ejendomsservice 518 24:40 4:56
55 Hans Lehmann Rødovre AC 482 24:42 4:56
56 Filip Lau Fru Lau 57 24:45 4:57
57 Helge Skov Dieanæs TEAM BUEPARKEN 445 24:54 4:59
58 Jesper Hoi 473 24:56 4:59
59 Finn Jørgensen Døde Bens Løb 522 24:56 4:59
60 Erik Marcussen NovoGruppens Løbeklub 200 24:58 5:00
61 René Schultz 435 25:11 5:02
62 Niels Jespersen 670 25:23 5:05
63 Per Enevoldsen Birkerøddernes Løbeklub 32 25:29 5:06
64 Torben Sonne KMD 415 25:36 5:07
65 Thomas Holmstrøm 675 25:40 5:08
66 Uffe Keppie Mosedal Løbeklub og herlev løberne 514 25:43 5:09
67 Benjamin Risum NovoGruppens Løbeklub 364 25:49 5:10
68 Gordon Lund SNIK 199 25:51 5:10
69 Carl Emil Rasmussen Danish Bacon Elite 35 25:58 5:12
70 Thomas Thomsen MAN Diesel & Turbo 140 26:05 5:13
71 Asbjørn Kromann-Andersen Fætterfolket 105 26:09 5:14
72 Peter Henriksen - 53 26:11 5:14
73 Lars H Pedersen 547 26:20 5:16
74 Jens Kongsgaard 666 26:20 5:16
75 Niels Kristian Jensen MAN Diesel & Turbo 138 26:21 5:16
76 Esben Mortensen MAN Diesel & Turbo 141 26:23 5:17
77 Christian Veng Jensen MAN Diesel & Turbo 136 26:28 5:18
78 Oscar Riis Ballerup Atletik Klub 678 26:39 5:20
79 Anders West Christensen NovoGruppens Løbeklub 334 26:51 5:22
80 Henning Thomsen Skovløberne 115 26:55 5:23
81 Aske Holck Stein Fætterfolket 103 26:59 5:24
82 John Duelund Aalholmhjemmet 402 27:07 5:25
83 Steen Olsen Privat 98 27:07 5:25
84 Henrik F. Andersen NovoGruppens Løbeklub 372 27:08 5:26
85 Michael Nørremark hellerup ejendomsservice 519 27:14 5:27
86 Hans Peter Dybdahl NovoGruppens Løbeklub 243 27:16 5:27
87 Nicklas Bebe 529 27:22 5:28
88 Per Holmstrøm 126 27:30 5:30
89 Peter Bagge 61 27:32 5:30
90 Peter Klingenberg 472 27:32 5:30
91 Finn Andersen SDCAthletics 95 27:34 5:31
92 Allan Thisted NovoGruppens Løbeklub 308 27:34 5:31
93 Torben Andersen Revisorerne Værløse 48 27:40 5:32
94 Jess Rahbek Klyver 660 27:45 5:33
95 Gregers Kromann-Andersen Fætterfolket 104 27:46 5:33
96 Ole Tidemann AK 73 87 27:54 5:35
97 Jannik Jessen Frederiksberg IF 494 27:58 5:36
98 Knud Riis 688 28:01 5:36
99 Ole Sprøgel SNIK 171 28:03 5:37
100 Allan Madsen Eliten Ballerup 449 28:06 5:37
101 Jørgen Nielsen SNIK 183 28:08 5:38
102 Karsten Hansen 531 28:26 5:41
103 Erling Plambæk Madsen Slagelse motionsklub 391 28:30 5:42
104 Christian Olsen 107 28:39 5:44
105 Peter Eismark 41 28:43 5:45
106 Jan Ottesen NovoGruppens Løbeklub 202 28:48 5:46
107 Morten Jannerup Eliten Ballerup 448 29:00 5:48
108 Lars Grønnegaard 40 29:01 5:48
109 Jesper Mathiasen KMD 416 29:16 5:51
110 Jesper Vejlgård NovoGruppens Løbeklub 227 29:16 5:51
111 Stig Holleufer Larsen Nordea Ejendomme 378 29:17 5:51
112 Jens Larsen NovoGruppens Løbeklub 231 29:21 5:52
113 Peter Nielsen hellerup ejendomsservice 520 29:22 5:52
114 Jens Kjærgaard Dall 96 29:29 5:54
115 Preben Rasmussen Furesø Revison 27 29:35 5:55
116 Per Bjørn Nielsen Herlevløberne 88 29:44 5:57
117 Troels Dybro Herlevløberne 661 29:50 5:58
118 Jack Petersen 118 29:51 5:58
119 Michael Halpern-Nadal Furesø Revision 26 29:58 6:00
120 Bo Hartelius Aalholmhjemmet 403 30:03 6:01
121 Brian Madsen Døde Bens løb 93 30:03 6:01
122 Peter Lind Larsen 70 30:12 6:02
123 Søren Hjernø NovoGruppens Løbeklub 219 30:34 6:07
124 Steffen Frandsen NovoGruppens Løbeklub 270 30:38 6:08
125 Martin Faxø 109 30:40 6:08
126 Ove Egholm T-SB IF 693 30:54 6:11
127 Søren Roslyng Nordea Ejendomme 381 31:29 6:18
128 Steffen Boderskov Løbeklubben Dovendyr 9 31:32 6:18
129 Jakob Estrup Estrup IF 75 31:39 6:20
130 Allan Nyrup NovoGruppens Løbeklub 203 31:51 6:22
131 Flemming Sørensen SNIK 153 31:51 6:22
132 Mogens Nielsen EET Group 150 32:01 6:24
133 Lars Bauerlund ALSO Actebis 461 32:37 6:31
134 Ole Brusch SNIK 160 32:45 6:33
135 Linus Hollinger 146 32:59 6:36
136 Victor Klarskov Jeppesen 51 33:03 6:37
137 Kim Klarskov Jeppesen Haretri 50 33:03 6:37
138 Jacob Christensen ALSO Actebis 462 33:05 6:37
139 Claus Mogensen Døde Bens Løb 91 33:10 6:38
140 Finn Piper SNIK 169 33:16 6:39
141 Michael Møllmann Novo Nordisk 524 33:22 6:40
142 Danny Garsdal 379 33:30 6:42
143 Michael Garsdal Nordea Ejendomme 382 33:31 6:42
144 Rune H. Jensen 434 33:34 6:43
145 Jørgen Laugast 537 33:36 6:43
146 Niels Nielsen Aalholmhjemmet 405 34:01 6:48
147 Arne V Hansen SNIK 192 35:17 7:03
148 Martin Steiness 656 35:37 7:07
149 Peter Hejner Team Kragh 7 36:17 7:15
150 Ole Bergstedt 78 36:18 7:16
151 Jan Lindemann Ballerup OK 668 37:12 7:26
152 Morten Pontoppidan 389 37:33 7:31
153 Martin Rolsted Jensen 390 37:34 7:31
154 Jan Dombernowsky 24 39:16 7:51
Kvinder 10 km
Position Navn Firma/Klub Nummer Tid min/km Omgang 1 Omgang 2
1 Vibeke Hansen SNIK 186 41:11 4:07 20:30 20:40
2 Rikke Erichsen KMD 411 43:16 4:20 21:08 22:08
3 Dorthe Thorsted Rask 99 43:36 4:22 20:58 22:38
4 Regina Kanta SNIK 173 44:40 4:28 22:04 22:36
5 Mette Napier NovoGruppens Løbeklub 332 45:00 4:30 22:25 22:34
6 Christine Andersen Frederiksberg IF 504 45:03 4:30 22:58 22:05
7 Signe Ridderberg 653 45:10 4:31 22:26 22:44
8 Helle Nygaard NovoGruppens Løbeklub 347 45:21 4:32 22:02 23:19
Inger Plum SNIK 170 45:39 4:34 22:49 22:50
9 Bibi Christensen SNIK 190 46:11 4:37 23:00 23:11
10 Inger Koch Oticon Roadrunners 454 46:36 4:40 22:52 23:43
11 Pernille Ingwarsen Frederiksberg IF 505 47:48 4:47 24:11 23:36
12 Pia Lyholm NovoGruppens Løbeklub 201 48:37 4:52 24:30 24:06
13 Helle Heibroch Petersen NovoGruppens Løbeklub 307 48:45 4:52 23:47 24:58
14 Pernille Storm Lundbeck 474 49:52 4:59 24:44 25:08
15 Lene Buchtrup Lundbeck 130 50:46 5:05 24:55 25:51
16 Helle Sørensen NovoGruppens Løbeklub 220 51:50 5:11 26:18 25:32
17 Anne Bødker Lundbeck 134 52:10 5:13 25:05 27:04
18 Camilla Larsen ALSO Actebis 464 52:26 5:15 25:29 26:56
19 Trine Danvold 674 52:34 5:15 26:29 26:04
20 Naja Møller NovoGruppens Løbeklub 250 52:44 5:16 26:06 26:38
21 Liese Eick-Rückmann Rødovre AC 479 52:58 5:18 26:52 26:05
22 Conni Vang Jensen SNIK 175 53:15 5:20 26:07 27:08
23 Vibeke Skov Jensen NovoGruppens Løbeklub 254 53:45 5:22 26:35 27:09
24 Anne Withander 373 54:05 5:25 26:23 27:41
25 Vinnie Holst DR 401 54:16 5:26 26:56 27:19
26 Mette Høgh Sørensen NovoGruppens Løbeklub 218 54:45 5:28 28:04 26:41
27 Olga Lahrmann NovoGruppens Løbeklub 361 54:49 5:29 27:20 27:28
28 Lisbet Westergaard NovoGruppens Løbeklub 226 55:38 5:34 28:54 26:43
29 Joan M. Petersen Rødovre AC 480 55:42 5:34 27:40 28:02
30 Lisbet Høgsbro KMD 412 55:45 5:35 29:34 26:10
31 Kristina Brun Mortensen NovoGruppens Løbeklub 280 55:49 5:35 28:09 27:39
32 Lea Dalsgaard Frederiksberg IF 511 56:07 5:37 28:34 27:32
33 Mette Hartung 376 56:23 5:38 27:40 28:43
34 Kamilla Rønne NovoGruppens Løbeklub 223 56:31 5:39 28:10 28:21
35 Lone ALSO Actebis 466 56:46 5:41 28:10 28:35
36 Henriette Johansen AK 73 665 56:57 5:42 27:21 29:36
37 Heidi Olsen NovoGruppens Løbeklub 207 56:59 5:42 29:47 27:12
38 Rikke Clausen 663 57:11 5:43 29:35 27:36
39 Christiane Pouline Jensen Farum Løberne 123 57:13 5:43 29:02 28:11
40 Lene Normark Sørensen Furesø løbeklub 125 57:23 5:44 29:03 28:19
41 Lise Rasmussen 16 57:29 5:45 27:46 29:43
42 Katrine Clement Lange Ben 11 57:42 5:46 30:08 27:34
43 Lisca Maria Findahl Nielsen 12 57:43 5:46 30:08 27:34
44 Kirsten Bjørklund SNIK 188 58:22 5:50 29:12 29:10
45 Bodil Rafn 120 59:01 5:54 29:15 29:46
46 Jeanette Schou Bergstedt 76 59:12 5:55 28:28 30:44
47 Marie-Louise Paludan sparta 79 59:26 5:57 29:52 29:34
48 Henriette Marchsteiner ALSO Actebis 465 59:27 5:57 29:44 29:43
49 Jane Schou Bergstedt 77 59:45 5:58 29:02 30:43
50 Antara Trillingsgaard VM Bjerget 45 1:00:16 6:02 29:08 31:08
51 Vibeke Petersen Team Kragh 6 1:00:50 6:05 29:46 31:04
52 Birgit Jenson HRPLUSS 655 1:01:02 6:06 30:48 30:13
53 Susie Vestergaard 515 1:01:05 6:07 31:19 29:46
Mænd 10 km
Position Navn Firma/klub Nummer Tid min/km Omgang 1 Omgang 2
1 Stefan Gudmundsson SNIK 184 35:33 3:33 17:54 17:39
2 Christoffer Tarras Madsen Ballerup Atletik Klub 530 35:39 3:34 17:36 18:02
3 Jan Rasmussen Topdanmark 424 37:04 3:42 18:12 18:51
4 Jesper Nielsen Løbeklubben Dovendyr 10 37:05 3:42 18:34 18:31
5 Søren D. Hørdum NovoGruppens Løbeklub 236 37:49 3:47 18:40 19:09
6 Jan Petersen SNIK 191 38:31 3:51 19:35 18:55
7 Jakob Bjerregaard Herlev Løberne 677 38:39 3:52 19:08 19:31
8 Dennis Madsen Rødovre AC 488 39:39 3:58 19:49 19:50
9 Michael Rasmussen Rødovre AC 487 39:50 3:59 20:06 19:44
10 Bent Hygum NovoGruppens Løbeklub 258 40:31 4:03 20:30 20:00
11 Thomas Svendsen NovoGruppens Løbeklub 315 40:51 4:05 19:59 20:51
12 Michael Jaque Herlev Løberne 685 41:54 4:11 19:49 22:04
13 Bjørnar Ibsen SNIK 194 42:08 4:13 20:46 21:22
14 Bjarne Bjerg Frederiksberg IF 500 42:16 4:14 20:37 21:38
15 Mogens Isager 42 42:20 4:14 20:39 21:40
16 Jakob Skipper Nielsen NovoGruppens Løbeklub 265 42:33 4:15 20:59 21:34
17 Henrik Damslund Hare Tri 651 42:37 4:16 20:56 21:41
18 René E. Hansen Rødovre AC 486 42:41 4:16 20:55 21:46
19 Niels Mellergaard 113 42:48 4:17 21:04 21:43
20 Jørgen Nielsen Frederiksberg IF 502 42:48 4:17 21:38 21:09
21 Leif Nielsen SNIK 193 43:05 4:19 21:27 21:37
22 Jonas Dehn 43 43:20 4:20 21:05 22:15
23 Jakob Dehn 44 43:21 4:20 21:05 22:15
24 Birger Lund DR 398 43:23 4:20 21:20 22:03
25 Jes Knudsen NovoGruppens Løbeklub 271 43:37 4:22 21:49 21:48
26 Thomas Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 208 43:48 4:23 21:45 22:03
27 Jørn Meidahl Petersen NovoGruppens Løbeklub 330 44:05 4:25 21:45 22:20
28 Michael Aistrup KMD 420 44:18 4:26 22:00 22:17
29 Mogens Bertram-Nielsen Herlev Løberne 664 44:37 4:28 21:50 22:47
30 Kåre Kemp NovoGruppens Løbeklub 299 44:45 4:29 22:43 22:02
31 Bobby Krøyer NovoGruppens Løbeklub 206 45:25 4:32 22:22 23:03
32 Henrik S. Jørgensen EO Dynamo 62 45:45 4:34 22:33 23:11
33 Henrik Lodberg Olsen Oticon Roadrunners 455 45:46 4:35 23:29 22:16
34 Erik Christensen Rødovre AC 483 45:47 4:35 22:29 23:18
35 Jes Trygved Lundbeck 133 45:48 4:35 22:15 23:33
36 Peter Bertelsen 458 45:51 4:35 22:53 22:58
37 Jens Jacob Hansen 97 45:58 4:36 22:44 23:13
38 Olav Anker Jessen 148 46:00 4:36 23:27 22:33
39 Mathias Spendrup Petersen Ballerup OK 147 46:00 4:36 23:27 22:33
40 Rene Barington SNIK 179 46:05 4:37 22:26 23:38
41 Lars Christoffersen KMD 423 46:09 4:37 22:28 23:40
42 Ole Hvilsted Olsen NovoGruppens Løbeklub 310 46:17 4:38 22:52 23:24
43 Per Brunk KMD 422 46:22 4:38 22:56 23:26
44 Niels Brone Wilhelmsen SNIK 189 46:25 4:39 22:26 23:59
45 Orla Andersen ALSO Actebis 468 46:32 4:39 23:30 23:02
46 Claus Lyngeraa NovoGruppens Løbeklub 327 46:36 4:40 23:12 23:23
47 Anders Dybdal Nielsen NovoGruppens Løbeklub 216 46:42 4:40 24:13 22:29
48 Bjarne Søndergaard Søværnets IF 691 46:43 4:40 23:22 23:20
49 Søren Traberg Hjerteforeningen 440 46:50 4:41 23:08 23:41
50 John Garner NovoGruppens Løbeklub 367 46:57 4:42 22:50 24:06
51 Per Bergstrøm SNIK 182 46:59 4:42 23:01 23:57
52 Martin Ullitz 652 47:09 4:43 23:23 23:45
53 Niels Mørk SNIK 196 47:11 4:43 23:26 23:44
54 Anders Andreasen MAN Diesel & Turbo 144 47:19 4:44 23:24 23:54
55 Kim Allentoft DR 397 47:21 4:44 23:26 23:55
56 Jeppe Wagner 686 47:36 4:46 23:27 24:08
57 Nanco Hefting Lundbeck 131 47:37 4:46 22:22 25:15
58 Jonas Hansson TEAM BUEPARKEN 437 47:38 4:46 23:28 24:09
59 Kim Elling Petersen ALSO Actebis 467 47:38 4:46 23:46 23:52
60 Frank Hansson TEAM BUEPARKEN 439 47:44 4:46 23:25 24:19
61 Thomas Jon Jensen Lundbeck 135 47:50 4:47 23:53 23:57
62 Jan Johansen NovoGruppens Løbeklub 204 48:02 4:48 24:16 23:45
63 Tommy Danielsen 377 48:09 4:49 23:46 24:22
64 Lars Christoffersen Frederiksberg IF 497 48:14 4:49 23:54 24:20
65 Mark Hoffmann MAN Diesel & Turbo 143 48:15 4:50 24:31 23:44
66 Steen Storgaard Eliten Ballerup 450 48:28 4:51 23:39 24:49
67 Walter Lübke 441 48:33 4:51 24:49 23:43
68 Gunnar Lychou DR Idræt 662 48:34 4:51 24:14 24:19
69 Roger Pellegrini SNIK 195 48:35 4:52 23:46 24:48
70 Michael Howard 34 48:51 4:53 23:57 24:53
71 Niels Henriksen NovoGruppens Løbeklub 266 48:53 4:53 24:12 24:40
72 Holger Bille 387 49:21 4:56 24:03 25:18
73 Mathias Ahnfeldt NovoGruppens Løbeklub 238 49:32 4:57 24:36 24:56
74 Peter Mikael Bom Hansen 85 49:41 4:58 24:17 25:24
75 Thomas Mosdal 388 49:50 4:59 23:40 26:10
76 Christian Paulsen 386 50:02 5:00 24:03 25:59
77 Flemming Jensen KMD 421 50:19 5:02 24:25 25:53
78 Morten Christiansen Frederiksberg IF 512 50:38 5:04 24:53 25:44
79 Johnny Hundt Rødovre AC 485 50:41 5:04 24:45 25:56
80 Bent Andreasen Rødovre AC 490 50:47 5:05 25:16 25:31
81 Mikael Pedersen Rødovre AC 489 50:48 5:05 25:09 25:38
82 Kurt Vang Jensen SNIK 197 51:09 5:07 25:32 25:37
83 Jens Andreassen NovoGruppens Løbeklub 237 51:31 5:09 24:49 26:41
84 Jens Berg NovoGruppens Løbeklub 357 51:39 5:10 26:14 25:25
85 Kim Pedersen Novo 690 51:54 5:11 25:58 25:56
86 Morten Sandholm 657 51:55 5:12 24:52 27:02
87 Jesper Morthensen NovoGruppens Løbeklub 325 52:34 5:15 26:21 26:13
88 Bent Monberg Jensen NovoGruppens Løbeklub 283 52:38 5:16 25:43 26:55
89 Lars Traberg ETCH A/S 671 53:17 5:20 26:31 26:46
90 Jan Markussen SNIK 174 53:22 5:20 26:16 27:06
91 Stig Kongsborg Rødovre AC 484 54:00 5:24 27:05 26:55
92 Uffe Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 212 54:00 5:24 26:32 27:28
93 Hennie Van Der Muts Ballerup A.K. 114 54:41 5:28 27:27 27:14
94 Ilker Ceylan Team Bispebjerg 2 54:52 5:29 26:22 28:30
95 Morten Sigaard Riedel 71 55:54 5:35 27:54 28:00
96 John Normann Arrow ECS 471 56:19 5:38 26:58 29:21
97 Jesper Abrahamsen NovoGruppens Løbeklub 304 56:51 5:41 27:58 28:52
98 Henrik Mathiassen Zealand Pharma 682 57:44 5:46 28:47 28:57
99 Ulrik Augsburg Nordisk Akustik A/S 37 57:57 5:48 27:59 29:57
100 Freddy Ove Petersen SNIK 187 58:47 5:53 29:17 29:29
101 Peter Farholt 374 59:20 5:56 30:07 29:13
102 Jesper Wium Hansen ALSO Actebis 469 59:26 5:57 29:04 30:22
103 Claus Trillingsgaard KMD 419 1:02:32 6:15 28:56 33:36
104 Jørgen Jørgensen 112 1:03:01 6:18 31:02 31:59
105 Johnnie Kragh Team Kragh 8 1:05:16 6:32 31:12 34:04


Kontakt Hareskovløbet

Vi modtager meget gerne ris og ros fra løberne, så vi kan blive endnu bedre til at arrangere løb

E-mail: hareskovlobet@gmail.com

| Indhold |

Opdateret 30. maj 2012.