Hareskovløbet

Forsiden
Indbydelse
Mail liste
Fotos 2010
Foto

Til oktober
arrangerer vi
Jonstrup Vang
Løbet

Jonstrup Vang Løbet

Hareskovløbet 2011

Resultatliste per 25. maj kl. 23.30

Ialt 518 løbere gennemførte det 22. Hareskovløb onsdag den 25. maj 2011, hvilket er rekord. Overskuddet fra Hareskovløbet bliver anvendt til at forbedre forholdene for Ballerup Orienteringsklubs talentfulde ungdomsløbere. Tidligere års resultater

  • 5 km Kvinder (201 deltagere)
    Vundet af Sara Schou Kristensen i tiden 19:09.
    Rekord fra 1997 på 17.50 indehaves af Kersti Jacobsen.

  • 5 km Mænd (150 deltagere)
    Vundet af Jeppe Basbøll i tiden 17:12.
    Rekord fra 2000 på 15.14 indehaves af Poul Erik Christiansen.

  • 10 km Kvinder (46 deltagere)
    Vundet af Vibeke Hansen i tiden 41:26 .
    Rekord fra 2003 på 36:37 indehaves af Jytte Pedersen.

  • 10 km Mænd (121 deltagere)
    Vundet af Andreas Groth i tiden 34:32.
    Rekord fra 1998 på 31.48 indehaves af Torben Juul Nielsen.


SPORT MASTER
Ballerup Centret, 2750 Ballerup, 4497 6020
Ernst & Young - Herlev
Adresse: Dynamovej 11, 2 2730 Herlev
Telefon: +45 3587 2140
Email: ey.herlev@dk.ey.com

Kvinder 5 km












Plac. Navn Firma Nummer Sluttid (min/km)

1 Sara Schou Kristensen
518 19:09 (3:49)

2 Karina Berner
568 20:04 (4:00)

3 Jytte Pedersen NovoGruppens Løbeklub 335 20:50 (4:10)

4 Anette Bergstrøm SNIK 170 21:10 (4:14)

5 Nini Soja SNIK 167 21:39 (4:19)

6 Karina Sørensen SNIK 168 21:46 (4:21)

7 Bente Schneider NovoGruppens Løbeklub 393 22:40 (4:32)

8 Nickie Spile
545 22:46 (4:33)

9 Kristine Rasmussen
132 22:52 (4:34)

10 Nicoline Rasmussen
49 22:58 (4:35)

11 Hanne Aae Theilgaard NovoGruppens Løbeklub 364 23:16 (4:39)

12 Henriette Rhod Lassen SNIK 165 23:27 (4:41)

13 Ida H Jonasses
520 24:17 (4:51)

14 Susanne Kragh Plum
481 24:19 (4:51)

15 Hanne M Nielsen NovoGruppens Løbeklub 322 24:30 (4:54)

16 Sara Andersen
71 24:42 (4:56)

17 Pernille Hulgaard
64 24:45 (4:57)

18 Fru Vand
480 24:48 (4:57)

19 Hanne Tynell NovoGruppens Løbeklub 370 24:53 (4:58)

20 Gitte Nielsen Øllepigen 288 24:57 (4:59)

21 Sofie Christense Ballerup atletik klub 494 24:58 (4:59)

22 Jeannette Vitting
558 25:02 (5:00)

23 Hanne Jonassen
521 25:06 (5:01)

24 Marianne Jørgensen SNIK 171 25:08 (5:01)

25 Kirsten Merete Scheel NovoGruppens Løbeklub 346 25:11 (5:02)

26 Trine Ransby Christensen SNIK 181 25:16 (5:03)

27 Bodil Kuhlmann Frederiksberg IF 266 25:31 (5:06)

28 Iben Hjelmsø NovoGruppens Løbeklub 389 25:34 (5:06)

29 Connie Fusager Johnsen
445 25:39 (5:07)

30 Sacha Holmqvist-Larsen
72 25:48 (5:09)

31 Barbera Kjems
546 25:51 (5:10)

32 Thilde Bøgebjerg Pedersen
73 25:53 (5:10)

33 Sirid Nolsøe
237 25:57 (5:11)

34 Berit Jørgensen NovoGruppens Løbeklub 357 26:00 (5:12)

35 Camilla Omvik
462 26:02 (5:12)

36 Pia Nyrup NovoGruppens Løbeklub 402 26:05 (5:13)

37 Lene Krogh NovoGruppens Løbeklub 352 26:09 (5:13)

38 Birgitte Adelgaard
519 26:09 (5:13)

39 Vinnie Holst DR 213 26:14 (5:14)

40 Christina Orlien Frederiksberg IF 258 26:15 (5:15)

41 Hanne Thorsgaard Rødovre AC 271 26:17 (5:15)

42 Annette Hasfeldt NovoGruppens Løbeklub 320 26:20 (5:16)

43 Ivi Christophersen Frederiksberg IF 268 26:23 (5:16)

44 Anne Marie Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 350 26:27 (5:17)

45 Betina Hansen NovoGruppens Løbeklub 395 26:29 (5:17)

46 Annette Vestergaard NovoGruppens Løbeklub 337 26:33 (5:18)

47 Ulla Bing NovoGruppens Løbeklub 362 26:38 (5:19)

48 Tamara Radovic NovoGruppens Løbeklub 386 26:41 (5:20)

49 Monique Kirketerp
289 26:44 (5:20)

50 Anne Mette Fugleholm SNIK 174 26:48 (5:21)

51 Dorthe Bengtson KMD 94 26:48 (5:21)

52 Inger Stork
218 26:52 (5:22)

53 Lone Løgstrup Kimer NovoGruppens Løbeklub 344 26:53 (5:22)

54 Rikke Clausen
516 26:57 (5:23)

55 Lena Danielsen Herlev Løberne 513 26:58 (5:23)

56 Pernille Allentoft NovoGruppens Løbeklub 354 27:00 (5:24)

57 Kit Koefoed SDCAthletics 109 27:04 (5:24)

58 Anne Mette Jensen NovoGruppens Løbeklub 367 27:04 (5:24)

59 Lene Jørgensen NovoGruppens Løbeklub 396 27:07 (5:25)

60 Mette Budtz NovoGruppens Løbeklub 381 27:08 (5:25)

61 Louise Christiansen Bønlykke NovoGruppens Løbeklub 380 27:08 (5:25)

62 Mette Ribel Chehade NovoGruppens Løbeklub 400 27:08 (5:25)

63 Lene Reinwald NovoGruppens Løbeklub 328 27:12 (5:26)

64 Mette Højmose Kristensen NovoGruppens Løbeklub 403 27:15 (5:27)

65 Elsebeth Larsen
497 27:15 (5:27)

66 Lone H. Knudsen Actebis Computer 243 27:15 (5:27)

67 Majbritt Timler SNIK 179 27:17 (5:27)

68 Charlotte Schiøt SNIK 169 27:20 (5:28)

69 Malene Gregaard Wilsly
235 27:23 (5:28)

70 Elin Jensen Søam 448 27:24 (5:28)

71 Camilla Nielsen NovoGruppens Løbeklub 431 27:28 (5:29)

72 Ulla Veitland NovoGruppens Løbeklub 371 27:28 (5:29)

73 Chalotte Toft NovoGruppens Løbeklub 373 27:28 (5:29)

74 Bettina Nørgaard
27 27:31 (5:30)

75 Vivian Jensen
523 27:35 (5:31)

76 Grethe Jørgensen
531 27:38 (5:31)

77 Lone Bagger
534 27:38 (5:31)

78 Kirsten Kahler NovoGruppens Løbeklub 330 27:38 (5:31)

79 Elisabeth
542 27:39 (5:31)

80 Rikke Poulsen KMD 95 27:42 (5:32)

81 Birgit Østergaard NovoGruppens Løbeklub 345 27:43 (5:32)

82 Christina Keppie Mosedals Løbeklub 135 27:44 (5:32)

83 Lea Bjerre Duus
459 27:45 (5:33)

84 Eva Olesen RH-3151 471 27:47 (5:33)

85 Tuk Bagger
533 27:48 (5:33)

86 Heidi Østergaard
492 27:51 (5:34)

87 Bodil Teichert NovoGruppens Løbeklub 390 27:57 (5:35)

88 Helle Hassan NovoGruppens Løbeklub 347 27:58 (5:35)

89 Jette Dam Johansen ELITEN 302 28:02 (5:36)

90 Maria Olsen
69 28:06 (5:37)

91 Tinna Larsen
490 28:07 (5:37)

92 Gitte Lund
565 28:08 (5:37)

93 Joan M. Petersen Rødovre AC 274 28:10 (5:38)

94 Randi Nielsen Herlev Løberne 149 28:16 (5:39)

95 Jill Stokbæk Jensen NovoGruppens Løbeklub 401 28:17 (5:39)

96 Dorte Winde-Wiemer KMD 93 28:21 (5:40)

97 Kit Bjerre Duus
46 28:21 (5:40)

98 Lisbet Westergaard NovoGruppens Løbeklub 348 28:24 (5:40)

99 Tanja Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 369 28:24 (5:40)

100 Anne-Marie Bisgaard RH-3151 468 28:25 (5:41)

101 Ida Godske-Hansen Nordea Ejendomme 158 28:27 (5:41)

102 Dorte Heilskov Nordea Ejendomme 153 28:31 (5:42)

103 Camilla Hansen
36 28:34 (5:42)

104 Hanne Boesgaard NovoGruppens Løbeklub 375 28:38 (5:43)

105 Charlotte Holmstrøm
550 28:39 (5:43)

106 Pia Sandholm
293 28:44 (5:44)

107 Daniela Bosanska
451 28:49 (5:45)

108 Susanne Dan
450 28:51 (5:46)

109 Heidi Lorentzen ELITEN 304 28:55 (5:47)

110 Eva Vengel Nielsen NovoGruppens Løbeklub 372 29:01 (5:48)

111 Lina Due Bitz Nordea Ejendomme 152 29:05 (5:49)

112 Funmi Akinleminu
449 29:05 (5:49)

113 Tenna Hou Hansen NovoGruppens Løbeklub 434 29:18 (5:51)

114 Tina Weøe Ertbjerg ELITEN 306 29:18 (5:51)

115 Jeannette Dan Møller NovoGruppens Løbeklub 404 29:22 (5:52)

116 Dorte Bang RH-3151 472 29:22 (5:52)

117 Marianne Littau NovoGruppens Løbeklub 358 29:24 (5:52)

118 Louise Christensen
493 29:26 (5:53)

119 Aase Pedersen KMD 101 29:28 (5:53)

120 Antoniela Andradsen
562 29:31 (5:54)

121 Naja Rosenkjær Villien Furesø Revision 281 29:42 (5:56)

122 Malou Erlandsen M Run 241 29:51 (5:58)

123 Diane Lund KMD 91 29:52 (5:58)

124 Lisbeth Roed ELITEN 303 29:52 (5:58)

125 Lone Emborg Nielsen NovoGruppens Løbeklub 378 29:52 (5:58)

126 Tina Henriksen NovoGruppens Løbeklub 399 29:53 (5:58)

127 Helle Hansson Team Bueparken 80 29:53 (5:58)

128 Jannie Jørgensen NovoGruppens Løbeklub 356 29:54 (5:58)

129 Maibritt Madsen NovoGruppens Løbeklub 365 29:55 (5:59)

130 Anni Elisabeth Sørensen NovoGruppens Løbeklub 343 29:56 (5:59)

131 Henriette Schou NovoGruppens Løbeklub 397 29:57 (5:59)

132 Dorthe Munk Søam 239 30:02 (6:00)

133 Bodil Green Bach
23 30:11 (6:02)

134 Tanja Kjærside Frederiksberg IF 261 30:23 (6:04)

135 Kirsten Yirtici Frederiksberg IF 263 30:25 (6:05)

136 Jette Johansen NovoGruppens Løbeklub 340 30:28 (6:05)

137 Tine Vuust
532 30:28 (6:05)

138 Nahid R. Djahromi NovoGruppens Løbeklub 329 30:29 (6:05)

139 Conny Svensson NovoGruppens Løbeklub 433 30:33 (6:06)

140 Katrine H. Nielsen
251 30:34 (6:06)

141 Lene Kühlmann
61 30:39 (6:07)

142 Trine Ribel NovoGruppens Løbeklub 382 30:40 (6:08)

143 Mette Lystlund NovoGruppens Løbeklub 385 30:40 (6:08)

144 Titi Kronborg
106 30:42 (6:08)

145 Martine Jensen
557 30:45 (6:09)

146 Susanne Knudsen
50 30:47 (6:09)

147 Marianne Skriver NovoGruppens Løbeklub 363 30:55 (6:11)

148 Liva Duus
458 30:58 (6:11)

149 Tina Jensen NovoGruppens Løbeklub 366 31:03 (6:12)

150 Cecillie Nielsen
500 31:09 (6:13)

151 Annedorte Krogager
115 31:10 (6:14)

152 Anja Nielsen
143 31:12 (6:14)

153 Malene Hvidsø
11 31:15 (6:15)

154 Liselotte Kristense
556 31:16 (6:15)

155 Susan Diamant
12 31:16 (6:15)

156 Marianne Kalsbøll
316 31:18 (6:15)

157 Charlotte Zeutner NovoGruppens Løbeklub 387 31:19 (6:15)

158 Karin Rose NovoGruppens Løbeklub 384 31:20 (6:16)

159 Katja Engberg Nielsen
290 31:22 (6:16)

160 Susanne Nielsen NovoGruppens Løbeklub 376 31:25 (6:17)

161 Karina Madsen NovoGruppens Løbeklub 323 31:29 (6:17)

162 Linda Vejlgaard NovoGruppens Løbeklub 436 31:34 (6:18)

163 Malene Westh Kofoed
42 31:42 (6:20)

164 Jannie Hansen NovoGruppens Løbeklub 388 31:46 (6:21)

165 Sigga Joensen
527 31:52 (6:22)

166 Ragnhild Mogensen NovoGruppens Løbeklub 361 31:53 (6:22)

167 Birgitte Rasmusses RH-3151 469 32:04 (6:24)

168 Henriette Lysholdt NovoGruppens Løbeklub 374 32:11 (6:26)

169 Hanne Haastrup SNIK 173 32:13 (6:26)

170 Hanne Krigslund NovoGruppens Løbeklub 398 32:31 (6:30)

171 Hanne Roer KU Løbeklub 76 32:36 (6:31)

172 Malene Nørgaard Furesø Revision 284 32:49 (6:33)

173 Lone Olling SDCAthletics 112 32:50 (6:34)

174 Sanne Heitmann NovoGruppens Løbeklub 368 32:50 (6:34)

175 Hanne Bodenhoff NovoGruppens Løbeklub 392 32:58 (6:35)

176 Hedvig Hasemann NovoGruppens Løbeklub 391 32:59 (6:35)

177 Helle Schultz
256 33:01 (6:36)

178 Magdalena Kristensen NovoGruppens Løbeklub 435 33:08 (6:37)

179 Stefanie Sonne Herlev Løberne 507 33:08 (6:37)

180 Annette Rask Furesø Revision 283 33:09 (6:37)

181 Danka Barjaktarovic Furesø Revision 285 33:10 (6:38)

182 Signe Weis
24 33:12 (6:38)

183 Pernille Hoffmann
295 33:14 (6:38)

184 Helle Hoffmann
294 33:14 (6:38)

185 Henriette Selck
26 33:26 (6:41)

186 Nanna Schmidt Pedersen
453 34:29 (6:53)

187 Lillian Weedsgaard KMD 102 34:49 (6:57)

188 Anni Kjær
296 34:58 (6:59)

189 Bente Gotfredsen ELITEN 307 35:02 (7:00)

190 Laila Christensen NovoGruppens Løbeklub 379 35:27 (7:05)

191 Tina Sohart NovoGruppens Løbeklub 437 35:48 (7:09)

192 Susanne Reimann NovoGruppens Løbeklub 383 36:28 (7:17)

193 Bonnie Svendsen
35 36:35 (7:19)

194 Bente Boderskov Løbeklubben Dovendyr 67 36:57 (7:23)

195 Tina Sunde DR 214 37:39 (7:31)

196 Hanne Pedersen
454 38:00 (7:36)

197 Lise Porsborg ELITEN 305 38:23 (7:40)

198 Tina Steinbach 3M a/s 2 39:20 (7:52)

199 Gitte Lau
51 41:04 (8:12)

200 Ditte Borgen Bornholms Heldagsskole 127 43:09 (8:37)

201 Annette Mikkelsen NovoGruppens Løbeklub 355 50:51 (10:10)








Mænd 5 km












Plac. Navn Firma Nummer Sluttid (min/km)

1 Jeppe Basbøll Herlev Løberne 561 17:12 (3:26)

2 Rolf Traberg NovoGruppens Løbeklub 443 17:24 (3:28)

3 Jørgen Petersen-Bach
485 17:45 (3:33)

4 Jacob Holm
298 17:52 (3:34)

5 David Gredal NovoGruppens Løbeklub 409 18:35 (3:43)

6 Lukas Jensen Ballerup Atletik Klub 113 18:37 (3:43)

7 Stephan Jensen Ballerup Atletik Klub 114 18:42 (3:44)

8 Rolf Køngerskov NovoGruppens Løbeklub 319 19:15 (3:51)

9 Jakob Bjerregaard herlev 505 19:32 (3:54)

10 Bo Østergaard
536 19:34 (3:54)

11 Rolf Graae
524 19:39 (3:55)

12 Flemming Mæng Ballerup OK 31 19:42 (3:56)

13 Øjvind Vilsholm
474 19:47 (3:57)

14 Svend B. C. Heidam SNIK 176 19:56 (3:59)

15 Jørgen Dam NovoGruppens Løbeklub 440 20:14 (4:02)

16 Jes Holm SNIK 180 20:20 (4:04)

17 Henrik Søgaard
541 20:22 (4:04)

18 Jacob Jensen SNIK 194 20:24 (4:04)

19 Asger Holm Petersen Herlev Løberne 511 20:28 (4:05)

20 Henning Brendstrup Herlev Løberne 508 20:30 (4:06)

21 Allan Jeppson
301 20:42 (4:08)

22 Christian Solberg Dirksen Ballerup Atletik Klub 131 20:49 (4:09)

23 Jesper Vejlgaard NovoGruppens Løbeklub 427 20:59 (4:11)

24 Frank Moesgaard SNIK 207 21:08 (4:13)

25 Jeppe Kjems
547 21:20 (4:16)

26 Michael Garde
452 21:31 (4:18)

27 Per Falkenberg Herlevløberne 210 21:36 (4:19)

28 Lennart Hoffmann NovoGruppens Løbeklub 426 21:41 (4:20)

29 Erik Kliim-Hansen SNIK 192 21:42 (4:20)

30 Detlef Von Holst Frederiksberg IF 269 21:42 (4:20)

31 Mikael Sjøberg
539 21:42 (4:20)

32 Jens Peter Nielsen EET 142 21:46 (4:21)

33 Danny Krøll Herlev Løberne 467 21:48 (4:21)

34 Lars Damgaard SNIK 191 22:03 (4:24)

35 Rene Barington SNIK 183 22:10 (4:26)

36 Kenneth Olskær KMD 98 22:12 (4:26)

37 Kim Holmstrøm
549 22:13 (4:26)

38 Jacob Bonelli MAN B&W Løbeklub 229 22:20 (4:28)

39 Anders Kalsbøll
317 22:29 (4:29)

40 Ole Tidemann AK 73 44 22:30 (4:30)

41 Mads Westfall
526 22:32 (4:30)

42 Brian Olsen
522 22:36 (4:31)

43 Bjørnar Ibsen SNIK 187 22:37 (4:31)

44 Roger Pellegrini SNIK 203 22:42 (4:32)

45 Michael Weischer Team Skandrup 78 22:44 (4:32)

46 Thomas Gjetting
300 22:48 (4:33)

47 Kim K. Jeppesen HareTri 141 23:05 (4:37)

48 Simon Larsen
234 23:14 (4:38)

49 Jens Erik Poulsen Herlev Løberne 514 23:19 (4:39)

50 Søren P. Andersen NovoGruppens Løbeklub 423 23:21 (4:40)

51 Flemming Salee
473 23:41 (4:44)

52 Flemming Jensen KMD 88 23:48 (4:45)

53 Jan Johannesen NovoGruppens Løbeklub 417 23:50 (4:46)

54 Flemming Poulsen NovoGruppens Løbeklub 425 23:50 (4:46)

55 Emil Keppie Mosedals Løbeklub 136 23:58 (4:47)

56 Oskar Oliver Stork
219 23:58 (4:47)

57 Thomas Holmstrøm
548 24:02 (4:48)

58 Ole Kristoffersen Herlev Tri og Motion 466 24:08 (4:49)

59 Jonas Hansson Team Bueparken 81 24:12 (4:50)

60 Henrik Marcussen
45 24:15 (4:51)

61 Steen Lauritsen Nodea Ejendomme 156 24:21 (4:52)

62 Mathias Bundsgaard Matz Ballerup atletik klub 220 24:27 (4:53)

63 Per Brunk KMD 100 24:49 (4:57)

64 Bjarne Wassmann
18 24:53 (4:58)

65 Jesper Dall-Hansen KMD 90 25:03 (5:00)

66 Hans Lehmann Rødovre AC 276 25:12 (5:02)

67 Torben Sonne KMD 96 25:14 (5:02)

68 Jan Winther NovoGruppens Løbeklub 418 25:17 (5:03)

69 Jens Stausbøl
535 25:19 (5:03)

70 Per Sigvardt
209 25:30 (5:06)

71 Dan Nielsen NovoGruppens Løbeklub 419 25:32 (5:06)

72 Jannik Jessen Frederiksberg IF 257 25:40 (5:08)

73 Henrik F. Andersen NovoGruppens Løbeklub 424 25:42 (5:08)

74 Morten Jørgensen Logica 145 25:56 (5:11)

75 Andreas Schmidt Pedersen
455 25:58 (5:11)

76 Stig Kongsborg Rødovre AC 277 25:59 (5:11)

77 Daniel Larsen
498 26:01 (5:12)

78 Niels Bennesgaard Furesøløberne 464 26:02 (5:12)

79 Kent Traulsen Nordea Ejendomme 432 26:22 (5:16)

80 Mathias Anker Ipsen Bornholms Heldagsskole 121 26:23 (5:16)

81 Henrik O.L. Jørgensen Bornholms Heldagsskole 129 26:24 (5:16)

82 Kent Meilling Sørensen SDCAthletics 111 26:25 (5:17)

83 Frederik Jensen NovoGruppens Løbeklub 441 26:31 (5:18)

84 Jakob Heinemann
478 26:32 (5:18)

85 Nikolaj Vand
479 26:34 (5:18)

86 Helge Diernæs
501 26:38 (5:19)

87 Preben Rasmussen Furesø Revision 282 26:41 (5:20)

88 Martin Rosenberg Actebis Computer 247 26:46 (5:21)

89 Henrik Rechnagel Olesen MAN B&W Løbeklub 227 26:49 (5:21)

90 Mikkel Møller
528 26:50 (5:22)

91 Jørgen Kristensen
555 26:59 (5:23)

92 Erik Niesen
544 27:01 (5:24)

93 Johan Frölich
17 27:04 (5:24)

94 Rasmus Seremet Rosenkjær Bornholms Heldagsskole 126 27:04 (5:24)

95 Claus Skjold Møller Frederiksberg IF 267 27:05 (5:25)

96 Thomas Litman
554 27:05 (5:25)

97 Henrik C. Bønlykke NovoGruppens Løbeklub 420 27:07 (5:25)

98 Jan Høegh NovoGruppens Løbeklub 428 27:08 (5:25)

99 Jan C SNIK 175 27:09 (5:25)

100 Peter Koch Actebis Computer 244 27:13 (5:26)

101 Anders Kofoed
43 27:14 (5:26)

102 Filip Lau
52 27:21 (5:28)

103 Henrik Tosti
537 27:23 (5:28)

104 Ole Sprøgel SNIK 166 27:29 (5:29)

105 Hennie Van Der Muts
299 27:29 (5:29)

106 Allan Madsen ELITEN 314 27:31 (5:30)

107 Erik Marcussen NovoGruppens Løbeklub 444 27:32 (5:30)

108 Finn Sunde Sparta 486 27:34 (5:30)

109 Per Holmstrøm
512 27:37 (5:31)

110 Peter Klingenberg
104 27:41 (5:32)

111 William Lund
487 27:43 (5:32)

112 Patrick Jørgensen
255 27:44 (5:32)

113 Peter Larsen
538 27:59 (5:35)

114 Tom Bojsen MAN B&W Løbeklub 226 28:04 (5:36)

115 Tommy Christensen DR 212 28:11 (5:38)

116 Gordon Lund SNIK 182 28:15 (5:39)

117 Jens Larsen NovoGruppens Løbeklub 318 28:16 (5:39)

118 Morten Jannerup ELITEN 311 28:29 (5:41)

119 Jesper Mathiesen KMD 97 28:45 (5:45)

120 Hans H. Thorup Logica 148 29:09 (5:49)

121 Per Bjørn Nielsen Herlev Løberne 150 29:17 (5:51)

122 John Jeppesen SNIK 178 29:23 (5:52)

123 Peter Rasmussen KMD 99 29:23 (5:52)

124 Henrik Brix Kronborg
105 29:25 (5:53)

125 John M. Nielsen Rødovre AC 272 29:25 (5:53)

126 Stig Holleufer Nordea Ejendomme 155 29:29 (5:53)

127 Jens Poulsen Siemens 484 29:34 (5:54)

128 Michael Halpern-Nadal Furesø Revision 280 29:41 (5:56)

129 Ivan Cheng KMD 92 29:50 (5:58)

130 Kim Krogsbøll
242 29:56 (5:59)

131 Christian Nielsen RH-3151 470 30:29 (6:05)

132 Lars Nilsson ELITEN 308 30:32 (6:06)

133 Kennet Grawbech Nødebo IF 495 30:48 (6:09)

134 Henrik Mejnhardt Nielsen Actebis Computer 246 30:50 (6:10)

135 Flemming Sørensen SNIK 172 30:55 (6:11)

136 Jørgen Jørgensen
39 31:17 (6:15)

137 Martin Rolsted Jensen
118 31:20 (6:16)

138 David Skipper
254 31:26 (6:17)

139 Søren Roslyng Nordea Ejendomme 161 31:34 (6:18)

140 Jacob H. Christensen Actebis Computer 245 32:03 (6:24)

141 Michael Garsdal Nordea Ejendomme 157 32:29 (6:29)

142 Allan Nyrup NovoGruppens Løbeklub 422 32:38 (6:31)

143 Jørgen Lougart
540 32:51 (6:34)

144 Rune Sunder Hansen
163 33:41 (6:44)

145 Steffen Boderskov Løbeklubben Dovendyr 68 36:35 (7:19)

146 August Schmidt Pedersen
456 37:54 (7:34)

147 Jan Jensen ELITEN 309 38:15 (7:39)

148 Jonas Hvid Johannesen Bornholms Heldagsskole 125 43:08 (8:37)

149 Per Folden Bornholms Heldagsskole 128 43:33 (8:42)

150 Peter Lindberg Stenby Bornholms Heldagsskole 124 43:36 (8:43)








Kvinder 10 km












Plac. Navn Firma Nummer Sluttid (min/km) 1.omg(min/km) 2.omg(min/km)
1 Vibeke Hansen SNIK 208 41:26 (4:08) 20:39 (4:07) 20:47 (4:09)
2 Anni Noehr SNIK 190 42:56 (4:17) 21:16 (4:15) 21:40 (4:20)
3 Tina Kristensen
517 43:03 (4:18) 21:13 (4:14) 21:49 (4:21)
4 Regina Kanta SNIK 188 44:58 (4:29) 22:09 (4:25) 22:48 (4:33)
5 Karoline Sidelmann Brinch NovoGruppens Løbeklub 333 45:00 (4:30)

6 Signe Ridderberg
499 45:38 (4:33) 22:22 (4:28) 23:15 (4:39)
7 Pia Lyholm NovoGruppens Løbeklub 321 46:07 (4:36) 22:34 (4:30) 23:33 (4:42)
8 Helle Nygaard NovoGruppens Løbeklub 430 46:25 (4:38) 22:50 (4:34) 23:35 (4:43)
9 Bibi Christensen SNIK 189 48:45 (4:52) 23:57 (4:47) 24:48 (4:57)
10 Michelle Lindop
48 50:03 (5:00)

11 Susanne Junge SNIK 206 50:29 (5:02) 24:40 (4:56) 25:48 (5:09)
12 Mette Sigild Juhl
15 50:48 (5:04) 26:43 (5:20) 24:05 (4:49)
13 Christine Rasmussen NovoGruppens Løbeklub 332 51:19 (5:07)

14 Hanne Thordahl NovoGruppens Løbeklub 342 51:43 (5:10) 25:31 (5:06) 26:12 (5:14)
15 Naja Møller NovoGruppens Løbeklub 338 51:59 (5:11) 26:04 (5:12) 25:55 (5:11)
16 Thomasine Ignatiussen Patologiafd. Bispebjerg 7 52:06 (5:12) 25:58 (5:11) 26:08 (5:13)
17 Tina Norup NovoGruppens Løbeklub 341 52:23 (5:14) 26:23 (5:16) 25:59 (5:11)
18 Lonnie Bergmann
60 52:29 (5:14) 26:17 (5:15) 26:12 (5:14)
19 Elise Andsager
103 52:34 (5:15) 26:05 (5:13) 26:28 (5:17)
20 Trine Danevold
567 52:48 (5:16)

21 Trine Larsen Frederiksberg IF 265 53:16 (5:19) 26:32 (5:18) 26:43 (5:20)
22 Hanne Packness NovoGruppens Løbeklub 429 53:32 (5:21) 26:36 (5:19) 26:55 (5:23)
23 Vibeke Skov Jensen NovoGruppens Løbeklub 331 54:09 (5:24) 26:05 (5:13) 28:03 (5:36)
24 Dorte Sigild
14 54:09 (5:24) 26:56 (5:23) 27:12 (5:26)
25 Birthe Sværke Andersen
47 54:16 (5:25) 26:39 (5:19) 27:37 (5:31)
26 Tina Siig Frederiksberg IF 260 55:18 (5:31) 27:10 (5:26) 28:08 (5:37)
27 Tine Galsgaard Herlev løberne 447 55:45 (5:34) 27:51 (5:34) 27:54 (5:34)
28 Lisbet Høgsbro KMD 86 55:48 (5:34) 29:23 (5:52) 26:24 (5:16)
29 Kamilla Rønne NovoGruppens Løbeklub 326 55:50 (5:35) 27:52 (5:34) 27:58 (5:35)
30 Kristina Mortensen NovoGruppens Løbeklub 325 55:50 (5:35) 27:53 (5:34) 27:56 (5:35)
31 Jette Henriksen NovoGruppens Løbeklub 334 56:08 (5:36) 28:13 (5:38) 27:55 (5:35)
32 Nadja Møller Andersen NovoGruppens Løbeklub 327 56:17 (5:37) 28:12 (5:38) 28:05 (5:37)
33 Pernille Stender
491 57:32 (5:45) 28:06 (5:37) 29:26 (5:53)
34 Camilla Larsen Actebis Computer 252 57:39 (5:45) 27:11 (5:26) 30:28 (6:05)
35 Hanne Sylvest SØAM 240 57:56 (5:47) 29:23 (5:52) 28:32 (5:42)
36 Jette Nielsen NovoGruppens Løbeklub 339 57:57 (5:47) 28:43 (5:44) 29:14 (5:50)
37 Lone RosenFjeld
543 58:15 (5:49) 28:41 (5:44) 29:34 (5:54)
38 Birgitte Petersen 3M a/s 4 58:24 (5:50) 28:21 (5:40) 30:03 (6:00)
39 Rikke Ernstsen
53 58:36 (5:51) 29:43 (5:56) 28:53 (5:46)
40 Charlotte Søegaard
56 59:22 (5:56) 29:00 (5:48) 30:21 (6:04)
41 Karen Margrethe Bak ELITEN 312 59:22 (5:56) 29:03 (5:48) 30:19 (6:03)
42 Lisca Maria Findahl Nielsen
211 1:00:56 (6:05) 31:13 (6:14) 29:43 (5:56)
43 Nette Husum NovoGruppens Løbeklub 377 1:02:16 (6:13) 31:27 (6:17) 30:49 (6:09)
44 Lene Kanstrup NovoGruppens Løbeklub 394 1:03:45 (6:22) 31:28 (6:17) 32:16 (6:27)
45 Lone Svendsen Rødovre AC 273 1:05:16 (6:31) 31:36 (6:19) 33:40 (6:44)
46 Hanne Møller-Nielsen Logica 147 1:05:23 (6:32) 31:32 (6:18) 33:51 (6:46)







Mænd 10 km












Plac. Navn Firma Nummer Sluttid (min/km) 1.omg(min/km) 2.omg(min/km)
1 Andreas Groth NovoGruppens Løbeklub 413 34:32 (3:27) 16:57 (3:23) 17:35 (3:31)
2 Morten Lindenfalk SØAM 164 36:19 (3:37) 17:47 (3:33) 18:31 (3:42)
3 Kenneth Kirkebye SNIK 193 36:26 (3:38) 18:00 (3:36) 18:26 (3:41)
4 Jan Grønlund Rasmussen
133 37:10 (3:43) 18:16 (3:39) 18:54 (3:46)
5 Carsten Sillehoved SØAM / www.rksea.dk 238 37:20 (3:44) 18:18 (3:39) 19:02 (3:48)
6 Lars Kroman Rødovre AC 279 38:02 (3:48) 18:31 (3:42) 19:30 (3:54)
7 Jes Chr. Knudsen Holte IF, Ski 65 38:08 (3:48) 18:46 (3:45) 19:22 (3:52)
8 Klaus Galsgaard Herlev Løberne 503 38:30 (3:51) 19:13 (3:50) 19:17 (3:51)
9 Robin Skjoldborg Sparta 504 38:49 (3:52) 19:03 (3:48) 19:45 (3:57)
10 Jakob Herløv
530 39:21 (3:56) 19:21 (3:52) 19:59 (3:59)
11 Rene Herand Blix 465 39:23 (3:56) 19:05 (3:49) 20:18 (4:03)
12 Klaus Østbo SØAM 509 39:25 (3:56) 19:26 (3:53) 19:59 (3:59)
13 Brian Lynge
564 39:35 (3:57) 19:28 (3:53) 20:06 (4:01)
14 Anders Jespersen NovoGruppens Løbeklub 410 40:01 (4:00) 19:38 (3:55) 20:23 (4:04)
15 Søren Damgaard Hørdum NovoGruppens Løbeklub 439 40:03 (4:00) 20:19 (4:03) 19:44 (3:56)
16 Jon Palle Hansen Jonstrup Løbeklub 488 40:13 (4:01) 20:17 (4:03) 19:56 (3:59)
17 Kristoffer Madsen
502 40:19 (4:01) 20:12 (4:02) 20:06 (4:01)
18 Jesper Nielsen Herlev Løberne 506 40:42 (4:04) 19:49 (3:57) 20:52 (4:10)
19 Birger Lund
236 41:14 (4:07) 20:33 (4:06) 20:41 (4:08)
20 Henrik Damslund HareTri 510 41:37 (4:09) 20:40 (4:08) 20:56 (4:11)
21 Daniel M. Thorup-Schou
286 41:41 (4:10) 20:19 (4:03) 21:21 (4:16)
22 Michael Jaque
551 41:43 (4:10) 19:59 (3:59) 21:44 (4:20)
23 Steffen Lochmann SNIK 196 41:58 (4:11) 20:34 (4:06) 21:23 (4:16)
24 Nicklas Lausen
66 42:48 (4:16) 21:02 (4:12) 21:46 (4:21)
25 Allan G. Varbæk Rødovre AC 278 42:56 (4:17) 20:54 (4:10) 22:02 (4:24)
26 Leif Nielsen SNIK 205 43:03 (4:18) 21:17 (4:15) 21:45 (4:21)
27 Jesper Werge
75 43:08 (4:18) 21:40 (4:20) 21:28 (4:17)
28 Stefan Kristensen
225 43:11 (4:19) 21:04 (4:12) 22:06 (4:25)
29 Peter A. Nielsen
560 43:13 (4:19) 21:25 (4:17) 21:48 (4:21)
30 Peter Augsburg
1 43:18 (4:19) 21:39 (4:19) 21:38 (4:19)
31 Michael Aistrup KMD 85 43:28 (4:20) 21:48 (4:21) 21:39 (4:19)
32 Mark Sund Bornholms Heldagsskole 122 43:43 (4:22)

33 Laurids Kühlmann Andersen
62 43:44 (4:22) 21:22 (4:16) 22:22 (4:28)
34 Per Bergstrøm SNIK 198 43:51 (4:23) 21:50 (4:22) 22:01 (4:24)
35 Bo Bech SNIK 184 43:59 (4:23) 21:38 (4:19) 22:21 (4:28)
36 Lars Leveæke
563 44:02 (4:24) 22:24 (4:28) 21:38 (4:19)
37 Frank Hansson Team Bueparken 79 44:05 (4:24) 21:23 (4:16) 22:41 (4:32)
38 Peter Feldt Rasmussen
224 44:06 (4:24) 21:35 (4:19) 22:30 (4:30)
39 Jakob Rothe NovoGruppens Løbeklub 408 44:21 (4:26) 22:38 (4:31) 21:43 (4:20)
40 Jeppe Moslund
221 44:29 (4:26) 21:50 (4:22) 22:39 (4:31)
41 Lasse Boding KU Løbeklub 77 44:35 (4:27) 23:20 (4:40) 21:15 (4:15)
42 Søren Larsen
489 44:36 (4:27) 22:04 (4:24) 22:31 (4:30)
43 Anders Skov Herlevløberne 446 44:36 (4:27) 22:02 (4:24) 22:34 (4:30)
44 Lars Christoffersen KMD 87 44:39 (4:27) 21:48 (4:21) 22:51 (4:34)
45 Henrik Steenstrup Nordea Ejendomme 151 44:43 (4:28) 22:34 (4:30) 22:08 (4:25)
46 Mogens Isager
137 44:59 (4:29) 21:31 (4:18) 23:27 (4:41)
47 Casper Kjærulf EET 162 44:59 (4:29)

48 Carl-Erik Hansen DR 216 45:09 (4:30) 22:32 (4:30) 22:36 (4:31)
49 Jens Jacob Hansen
107 45:22 (4:32) 22:38 (4:31) 22:43 (4:32)
50 Kurt Reimar SNIK 177 45:43 (4:34) 23:01 (4:36) 22:42 (4:32)
51 Jack Van Burleigh Nordea Ejendomme 160 45:48 (4:34) 22:22 (4:28) 23:25 (4:41)
52 Mads Mikkelsen Ingen 16 45:59 (4:35) 22:52 (4:34) 23:06 (4:37)
53 Kåre Lisgant Siemens 482 46:12 (4:37) 23:10 (4:38) 23:01 (4:36)
54 Niels Brone Wilhelmsen SNIK 186 46:35 (4:39) 22:40 (4:32) 23:55 (4:47)
55 Kim Allentoft DR 217 46:43 (4:40) 23:28 (4:41) 23:14 (4:38)
56 Michael Ottesen SNIK 199 46:49 (4:40) 23:35 (4:43) 23:14 (4:38)
57 Hans-Christian Mølstrand Data Respons 230 46:52 (4:41) 22:38 (4:31) 24:14 (4:50)
58 Arnt Bjørn Vinge Herlev Løberne 463 46:56 (4:41) 23:30 (4:42) 23:25 (4:41)
59 John Garner Frederiksberg IF 262 47:13 (4:43)

60 Mikael Krogh DR 476 47:38 (4:45) 23:29 (4:41) 24:09 (4:49)
61 Christian Paulsen
116 47:48 (4:46) 23:46 (4:45) 24:02 (4:48)
62 Leif Aaberg Westh
29 48:10 (4:49) 23:45 (4:45) 24:25 (4:53)
63 Steen Andresen Team Bueparken 82 48:14 (4:49) 24:01 (4:48) 24:12 (4:50)
64 Steen Storgaard ELITEN 315 48:20 (4:50) 24:03 (4:48) 24:17 (4:51)
65 Zouhaier Krifa
559 48:20 (4:50) 24:11 (4:50) 24:09 (4:49)
66 Erik Sassersen Møller ELITEN 313 48:27 (4:50) 24:03 (4:48) 24:24 (4:52)
67 Niels Henriksen NovoGruppens Løbeklub 406 48:31 (4:51) 23:48 (4:45) 24:42 (4:56)
68 Henning Lund
566 48:39 (4:51) 24:08 (4:49) 24:31 (4:54)
69 Jørgen Knudsen SNIK 204 48:51 (4:53) 24:11 (4:50) 24:40 (4:56)
70 Claus Nymann
461 49:02 (4:54) 24:25 (4:53) 24:36 (4:55)
71 Kim Pedersen NovoGruppens Løbeklub 411 49:07 (4:54) 24:25 (4:53) 24:42 (4:56)
72 John Christensen
55 49:12 (4:55) 24:45 (4:57) 24:26 (4:53)
73 Ferhat Atici
553 49:15 (4:55) 24:57 (4:59) 24:18 (4:51)
74 Søren Bollerup Hansen HareTri 139 49:18 (4:55) 24:52 (4:58) 24:25 (4:53)
75 Mark Hoffmann MAN B&W Løbeklub 228 49:27 (4:56) 24:43 (4:56) 24:43 (4:56)
76 Henrik Nielsen NovoGruppens Løbeklub 407 49:29 (4:56) 25:17 (5:03) 24:12 (4:50)
77 Simon Bolwig
38 49:57 (4:59) 25:01 (5:00) 24:55 (4:59)
78 Jens Olsen
552 50:01 (5:00)

79 Morten R. Christiansen Frederiksberg IF 264 50:03 (5:00) 24:58 (4:59) 25:04 (5:00)
80 Brian Nørtoft Berntsen
525 50:52 (5:05) 24:49 (4:57) 26:03 (5:12)
81 Nils Søgaard SNIK 200 51:06 (5:06)

82 Morten Sandholm
287 51:10 (5:07) 25:13 (5:02) 25:57 (5:11)
83 Torben Koch
475 51:15 (5:07) 25:13 (5:02) 26:01 (5:12)
84 Bent Andreasen Rødovre AC 275 51:28 (5:08) 25:58 (5:11) 25:30 (5:06)
85 Mads Neumann Sørensen Bornholms Heldagsskole 123 51:47 (5:10) 25:36 (5:07) 26:10 (5:14)
86 Kurt Vang Jensen SNIK 195 51:52 (5:11) 25:44 (5:08) 26:07 (5:13)
87 Michael Dixen
223 52:06 (5:12) 26:04 (5:12) 26:01 (5:12)
88 Mark Ernstsen
54 52:06 (5:12) 24:16 (4:51) 27:49 (5:33)
89 Thomas Elsgaard
222 52:07 (5:12) 26:05 (5:13) 26:01 (5:12)
90 Stevie Lesiow Christensen
25 52:14 (5:13) 26:30 (5:18) 25:44 (5:08)
91 Søren Eismark
57 52:16 (5:13) 26:03 (5:12) 26:12 (5:14)
92 Johny Olsen Siemens 483 52:19 (5:13) 26:13 (5:14) 26:06 (5:13)
93 Jens Kjærgaard Dall
37 52:22 (5:14) 25:04 (5:00) 27:18 (5:27)
94 Jens Mølsted Pedersen Bornholms Heldagsskole 130 52:31 (5:15) 23:42 (4:44) 28:48 (5:45)
95 Tommy Danielsen
19 52:49 (5:16) 26:09 (5:13) 26:40 (5:20)
96 Peter Mikael Bom Hansen
9 52:54 (5:17) 25:47 (5:09) 27:06 (5:25)
97 Jørgen Siomka NovoGruppens Løbeklub 416 52:58 (5:17) 25:39 (5:07) 27:18 (5:27)
98 Jens Kongsgaard
20 53:31 (5:21) 25:54 (5:10) 27:36 (5:31)
99 Ulf Larsen KMD 89 54:00 (5:24) 27:17 (5:27) 26:43 (5:20)
100 Jesper Abrahamsen NovoGruppens Løbeklub 414 54:01 (5:24) 26:28 (5:17) 27:33 (5:30)
101 Michael Møller
529 54:36 (5:27) 28:06 (5:37) 26:29 (5:17)
102 Thomas Andersson Nordea Ejendomme 159 54:50 (5:29) 26:48 (5:21) 28:02 (5:36)
103 Niels Nørby Pedersen
460 54:52 (5:29) 27:04 (5:24) 27:48 (5:33)
104 Søren Stahl Nielsen
515 55:04 (5:30) 27:25 (5:29) 27:39 (5:31)
105 Holger Bille
117 55:05 (5:30) 26:29 (5:17) 28:36 (5:43)
106 Allan Thisted NovoGruppens Løbeklub 405 55:09 (5:30) 26:27 (5:17) 28:41 (5:44)
107 Peter Dons Tychsen
119 55:41 (5:34) 27:49 (5:33) 27:51 (5:34)
108 Michael Wulffeld Nødebo IF 496 55:48 (5:34) 29:13 (5:50) 26:35 (5:19)
109 Mark Brygge Data Respons 231 55:50 (5:35) 27:47 (5:33) 28:03 (5:36)
110 Eric Andersen KMD 84 55:57 (5:35) 27:31 (5:30) 28:25 (5:41)
111 Kenneth Andersson Data Respons 232 56:30 (5:39) 27:31 (5:30) 28:59 (5:47)
112 Ilker Ceylan Patologiafd. Bispebjerg 8 56:46 (5:40) 27:58 (5:35) 28:48 (5:45)
113 Lars Neupart
457 56:52 (5:41) 27:25 (5:29) 29:26 (5:53)
114 Freddy Ove Petersen SNIK 185 57:30 (5:45) 27:52 (5:34) 29:38 (5:55)
115 Mikkel Frederiksen Actebis Computer 248 57:33 (5:45) 27:45 (5:33) 29:47 (5:57)
116 Orla René Andersen Actebis Computer 249 57:34 (5:45) 27:06 (5:25) 30:28 (6:05)
117 Kim Elling Petersen Actebis Computer 250 57:37 (5:45) 27:06 (5:25) 30:31 (6:06)
118 Hans Peter Dybdahl NovoGruppens Løbeklub 415 57:46 (5:46) 27:38 (5:31) 30:07 (6:01)
119 Ulrik Augsburg Nordisk Akustik A/S 13 58:08 (5:48) 27:42 (5:32) 30:26 (6:05)
120 Arne V. Hansen SNIK 201 1:06:19 (6:37) 31:55 (6:23) 34:24 (6:52)
121 Henrik Nielsen
477 1:06:54 (6:41) 33:29 (6:41) 33:24 (6:40)

Kontakt stævneleder

Frank Rasmussen
Stærevej 2, 3. th.
2400 København NV.
Tlf: 3819 8958.
E-mail: franklr@ofir.dk

| Indhold |

Opdateret 25. maj 2011.